Scanstrut DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal- Black *5-Pack [DS-H10-BLK-5]
SKU: DS-H10-BLK-5-SCA
Sale price
Regular price
You save
38%
Taxes and shipping calculated at checkout
In stock and ready for shipping
American Express
Apple Pay
Bancontact
Diners Club
Discover
Google Pay
iDEAL Wero
Mastercard
PayPal
Shop Pay
Visa
Sale price
Regular price
Product information
DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal- Black *5-Pack
Features:
  • Watertight installation - 100% waterproof with an IPX68 rating
  • The low-profile construction is impact resistant and provides extra protection from water.
Technical Specifications:
  • Fits cable size (diameter) - .24" to .39" (6 - 10 mm)
  • Height - 1.06" (27 mm)
  • Width - 1.75" (44.5 mm)